Мій тренінг для колективу приватного садочку «Ясочка»

Нещодавно я проводила корпоративний тренінг-практикум для колег  з садочку «Ясочка». Хочу поділитися  з вами своїми враженнями та успіхами.  
Як тільки мене  сюди запросили у мене було передчуття  знайомства  з простором  світла, затишку для дітей. Мені дуже подобається назва. Одразу згадуються   з дитинства вірші  Наталі ЗабілиJ про  Ясочку. Інтуїція мене не підвела.  Це прекрасне місце для розвитку дітей. Далеко від гамору міста, від  його пилу і метушні. Одразу позитивно вразила  велика зелена територія навколо будинку,зручно облаштований дитячий майданчик, пісочниця і велика тераса перед будинком. Шкода, що коли я росла,  приватних садочків зовсім не булоL Всередині будинку просторі кімнати і цікаві дитячі творчі роботи, які прикрашають  кімнати. Але найбільше мені сподобався «будиночок для фей» так мені він собі виглядає – це таке затишне місце на другому поверсі, де можна сидіти на подушках і слухати казки уповітряному  будиночку з гардин. Чим не мрія кожної дитини?
Але сюди я звісно прийшла  не на екскурсіюJ а для того, щоб навчити колег ще краще розуміти діток, ще краще вирішувати конфліктні ситуації пов язані з вихованням діток, їхньою  поведінкою.  Мені було надзвичайно приємно проводити тренінг, адже відчувалася  небайдужість кожної людини у ставленні до  діток, небайдужість до  їхньої душі та  емоційного світу.  Присутня була щира зацікавленість у нових знаннях та практичних методах вирішення складних ситуацій. Було легко, цікаво та весело працювати з такою командою.  Ми встигли опрацювати і теорію і практику з тренуванням навиків у конкретних ситуаціях.  У нас була й арт-терапія й танцювальна терапія та ігротерапія. Кожен зміг себе відчути дитиною та ще раз доторкнутися дитячої душі та її переживань. Щиро вдячна керівництву садочка за професійний підхід, всім членам колективу за  небайдужість та любов до дітей. Було надзвичайно приємно працювати з вами. (Якби було не так далекоL, то я б з радістю довірила   своїх діток такому садочку;)

Нижче я пропоную відгук колеги та програму тренінгу.
Відгук колеги про мій тренінг:
Дякую тобі дуже за тренінг! Давно мріяли потрапити до тебе на навчання, і от моя мрія здійснилась. Мені так важливо було почути те, що ти розповідала про діток і дитячу душу, про розвиток дитини і побудову гармонійних стосунків із нею. Практичні знання, які ти даєш, допомогли мені краще зрозуміти, як допомагати дитині зростати щасливою особистістю.  Відчувається, що у тебе ґрунтовна професійна підготовка і багатий практичний досвід – дуже позитивний і конструктивний. І це так надихає!!! Дякую тобі!
  
 План практичного  тренінгу для садочку  «Ясочка »
Мета тренінгу: підвищення психологічної компетентності працівників садочку та напрацювання у   у них практичних навичок для успішного спілкування з дітьми та батьками.
План практичного  тренінгу для садочку  «Ясочка »
Мета тренінгу: підвищення психологічної компетентності працівників садочку та напрацювання у   у них практичних навичок для успішного спілкування з дітьми та батьками.
Запланований час проведення : 5 год
Теми :
Мистецтво взаємодії з дітьми
Ключові моменти у психологічному розвитку дитини; стадії розвитку, кризові   періоди. Принципи успішного спілкування з дітьми. Діти та порядок й дисципліна. Основні вікові особливості потреб в ігрової діяльності дітей. Діагностика стану «внутрішньої дитини» у працівників садочку, як їхнього глибинного резерву.
 Мистецтво взаєморозуміння з батьками
Як  батьки  формують  характер дитини?  Гіперопіка та  Гіпоопіка.  Родова система батьків і її  вплив на поведінку дитину.  Як можна успішно працювати з  різними батьками? 
Розбір конкретних проблемних питань.
1.        Правила і стандарти.
Як вводити правила і стандарти групи? Правила у садочку.
2.      Організація дітей і спрямування їхньої енергії у конструктивне русло.
Як організовувати дітей (вікові особливості)? Як спрямовувати їхню енергію у конструктивне русло (загальні правила + практичні вправи, ігри)?
3.      Легалізація емоцій. Дитячий негатив. (Емоційне виховання).
Як реагувати на дитячі істерики і маніпуляції, некоректну поведінку дітей по відношенню одне до одного і дорослих.
4.      Дитячи конфлікти. Саботаж. Непослух. Заважає всім під час заняття. Щось вхопила і не хоче віддавати.
5.      Покарання. Як правильно карати дітей? Індивідуально? Прилюдно?
6.      Дитячи почуття: Провина і Сором.
Як правильно вчити дитину ввічливості, не маніпулюючи цими почуттями? Як не розвинути в дитині жертву? Що робити з надмірною сором’язливісттю або безсоромністю?
7.      Модель «Якщо ти…, то я…».
Шантаж чи вибір?
8.  Заохочення і похвала.
Як коректно заохочувати дитину? Як і коли хвалити? Наодинці і в групі?
9Конструктивні моделі взаємодії з іншими дітьми і дорослими.
Через які ігри і як їх краще засвоювати дітям?
10Відповідальність.
Як правильно розвивати відповідальності у дітей (вікові особливості)?
Розбір проблемних  конкретних ситуацій, з якими зіткнулися педагоги.
 Якщо іншим колегам потрібна моя консультація з подібних питань прошу звертатися. 
Тел 097 -911 – 47 -71,  ел. пошта olha.kolesnikova@gmail.com 
Ольга Колеснікова-Чмель, сімейний та дитячий християнський психолог.

2 думки про “Мій тренінг для колективу приватного садочку «Ясочка»”

  1. Дуже дякую:)) Рада допомогти всім, хто переймається вихованням діток, дбає про психологічне здоров я, про успішність та компетентність своїх працівників.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook
YouTube
Instagram