Давайте Знайомитись

Ольга Колеснікова-Чмель, психолог

РОЗКАЖІТЬ ПРО СЕБЕ. ЧОМУ ВИ ОБРАЛИ ПРОФЕСІЮ ПСИХОЛОГА?

Я психолог, онлайн-консультант,  травматерапевт, сімейний та дитячий психолог. Проводжу тренінги, розстановки по Берту Хеллінгеру,  веду особистий прийом у Києві та все більше працюю онлайн.

 

Я щаслива дружина та мама двох чарівних донечок та сина. Поєдную роботу психолога та педагога раннього розвитку ( адже я перш за все мама?)  Моя сім‘я, робота з дітьми – це те, що мене надихає на працю та служіння людям.

моя сім я

Професію психолога обрала дуже свідомо, оскільки це моя друга вища освіта. За першою –  я тележурналіст. Працювала на телебаченні більше 7 років.

Своє покликання до професії психолога відчула, коли ми створювали з чоловіком свою родину. Тоді я проходила свою особисту терапію і мені дуже допомогла досвідчений християнський сімейний  психолог. Мене вразила її безумовна любов до клієнта і віра у кращі якості людини.
Після консультування з таким психологом з’являлась віра у власні сили, відчуття гармонії та міцнішало бажання змінюватись. Знаєте, є такий вислів, що починай змінювати себе і світ навколо зміниться. Це дійсно так. Так сталося і в моєму житті. Відкрилось ніби друге дихання. Пройшло переосмислення багатьох цінностей і разом з цим з’явилося покликання до професії психолога, що може при великому бажанні самої людини допомогти їй змінитися та жити в гармонії з собою та світом.

ДЕ ВИ НАВЧАЛИСЯ?

Навчаюсь постійно. Без цього неможливо  якісно допомагати людям, бо особистість психолога – це його робочий  інструмент. Якщо не пропрацьовані свої проблеми, то можливості дуже обмежені.
Зараз я здобуваю міжнародну освіту психолога та колосальний досвід  у RIGENT UNIVERSITY.
Тележурналістику я закінчила у Київському міжнародному університеті, психологію вивчала на факультеті психологїї у Людмили Михайлівни Гридковець в Київському інституті бізнесу і технології. А більше – на психотерапевтичній  групі цієї унікальної жінки (мами 6-х дітей) і надзвичайно досвідченого  християнського психолога.
Мене зацікавив її цілісний системний підхід та практика, яку вона нам давала. На годину теорії в інституті у нас припадало по 5-6 годин реальної практики.
Вже більше 10 років продовжую навчатись у цій групі.

Навчалась психодіагностиці, арт-терапії, пісочній терапії, педагогіці на різних  курсах. Дуже корисною в навчальному плані є участь в Українській асоціації християнських  психологів.

 

КОЛИ ДО ВАС ЗВЕРТАЮТЬСЯ, ЯКІ ПРОБЛЕМИ клієнтів  ТУРБУЮТЬ НАЙЧАСТІШЕ?

Часто дорослим потрібна підтримка, допомога, щоб:

  • пережити травму (смерть близьких, розлучення тощо);
  • подолати страх;
  • визначитися з особистим життям;
  • знайти своє покликання, роботу по душі;

Батьків найчастіше хвилюють це

Цікаво, що батьки переважно звертаються із проблемами діток, а потім самі починають працювати над собою та самовдосконалюватись. Це дуже радує.
З ЯКИМИ ПРОБЛЕМАМИ ПРИХОДЯТЬ СІМЕЙНІ ПАРИ?

  • Це непорозуміння у стосунках,
  • сімейні кризи,
  • гострі виклики у шлюбі (підозра зради, ревнощі, загроза розлучення, непорозуміння з батьками партнера) тощо.

ЯК ПРОХОДИТЬ РОБОТА? СКІЛЬКИ СЕАНСІВ У ПСИХОЛОГА МОЖЕ БУТИ ПОТРІБНО ДЛЯ ВИРІШЕННЯ КОНКРЕТНОЇ ПРОБЛЕМИ?

Відбувається перша зустріч з психологом. Це, як правило, очна бесіда, чи, можливо, спілкування через скайп (якщо немає фізичної можливості зустрітися). Вона передбачає, перш за все, встановлення емоційного контакту. Клієнт і психолог розуміють, чи комфортно їм буде працювати разом.
В процесі довірливого спілкування з‘ясовується  проблема, конкретний запит клієнта та діагностується резерв клієнта (його сили на подолання проблеми). Іноді для повноти інформації психолог може попросити намалювати малюнок чи запропонувати якийсь нескладний тест. Після цього психолог разом з клієнтом шукають можливі рішення проблеми, працюють над емоційним станом клієнта, щоб  допомогти інакше подивитись на проблему і вирішити її на свою користь. Вихід завжди є.
Щодо кількості консультацій, то ситуації бувають дуже різні. Проте вже після першого візиту клієнт відчуває позитивний ефект. Якщо взяти один з останніх випадків з практики, то одній моїй клієнтці (також мамі) вистачило однієї зустрічі, щоб зрозуміти переживання 3-річної донечки і навчитися справлятися з її істериками, що тримали у напрузі всю родину.
Щодо вартості психологічних  послуг на ринку, то ціна варіюється в середньому десь від 300 грн до 1000 грн. за зустріч.
Проводити психофармакологічне лікування та прописувати таблетки може психіатр та лікар-психотерапевт (не психолог і не психотерапевт). Вони працюють з різними психічними розладами і мають медичну освіту. Психолог працює з психічно здоровими людьми, що мають якісь труднощі або потрапили в складну життєву ситуацію.
Для допомоги клієнту я  підбираю методи індивідуально. Використовую  різні види арт-терапії (малюнок, глина, пластилін тощо), казкотерапію, пісочну терапію, сопричасну психотерапію, сімейні системні розстановки та ін.
Методи  допомоги підбираються залежно від глибини проблеми (працюємо зі свідомим чи  несвідомим) і часто поєднуються.

ЯКИХ РЕЗУЛЬТАТІВ МОЖНА ОЧІКУВАТИ ВІД ЗУСТРІЧІ З ПСИХОЛОГОМ?

Цей очікуваний результат визначається на першій зустрічі. Це може бути вирішення конкретної проблеми, гармонізація стосунків, подолання страху, травми, залежності тощо.
В ЯКИХ СИТУАЦІЯХ ВІЗИТ ДО ПСИСХОЛОГА Є НЕОБХІДНИМ?

Межа терпіння душевного болю у кожного своя, проте, на мою думку, не варто затягувати :

  • у випадках втрати сенсу життя,
  • у випадках психологічних проблем з дітьми (бо вони можуть небезпечно і достатньо швидко загостритися),
  • коли є відчуття  сильного страху чи присутні  нав‘язливі думки,
  • гостра травма,
  • сімейна криза тощо.

 

На моєму сайті буде запропонований тест «Чи потрібен мені психолог? » Його можна  буде пройти і визначити.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Facebook
YouTube
Instagram